umów się na wizytę

Laserowe zamykanie naczyń

 • Pod wpływem energii laserowej drobne zmiany naczyniowe, teleangiektazje, pajączki ulegają zamknięciu. Dzięki odpowiednio dobranej energii można usuwać zmiany bez naruszania ciągłości skóry. Energia laserowa jest pochłaniana przez hemoglobinę, zamieniana w ciepło, które niszczy naczynia w efekcie tzw fototermolizy.

  Jak działa laser? Laser emituje światło , które umożliwia ingerencję w żywą tkankę. Kieruje wiązkę światła o precyzyjnie określonych parametrach. Pozwala to na dokonanie zmian w obrębie danej tkanki. Całe przedsięwzięcie nie niesie ryzyka powikłań i infekcji.
  Wystarczy tylko jeden zabieg aby usunąć drobne, pojedyncze naczynia. Jednak mając mocno zaczerwienione policzki z siecią popękanych naczyniek należy wykonać kilka powtórzeń (2-3).
  Podobnie wygląda zamykanie niebieskozielonych żyły (do 5mm średnicy) znajdujących się na nogach.
  Zabiegi są prawie bezbolesne. W momencie strzału lasera możemy odczuwać jedynie lekkie ukłucie lub pieczenie.
  Jeśli naczynko było duże, po zabiegu może pojawić się siniak, obrzęk albo rumień, który w ciągu kilku godzin albo dni schodzi.

  Powstawanie rozszerzonych naczyń krwionośnych. Na proces ten składa się wiele różnych czynników (u kobiet najczęściej jest to efekt działania estrogenów na mięśnie naczyń włosowatych). Pierwszym klinicznym objawem jest zaczerwienienie tzw. rumień. Początkowo rumień mija, ale z biegiem czasu utrwala się i pozostaje na stałe. W konsekwencji powstają wyraźne, trwałe rozszerzone naczynia krwionośne, które są widoczne przez naskórek. Takie zmiany określamy terminem Teleangiektazje.

  Trwale rozszerzone naczynia włosowate splotu podbrodawkowego skóry, które uwidaczniają się przez naskórek w postaci czerwonych "nitek". W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia.

  Pielęgnacja skóry z rozszerzonymi naczynkami:
  - ochrona skóry przed UV (słońce, solarium, lasery biostymulujace). Stosowanie preparatów z filtrami UVB. i UVA, a także z filtrem IR chroniącym przed podczerwienią,
  - ochrona skóry przed zimnem i wilgocią - stosowanie ochronnych kremów w okresie jesienno-zimowym,
  - unikanie przegrzania skóry twarzy w saunie, gorącym powietrzem,
  - uzupełnienie niedoborów witaminowych głównie B2, PP, C,
  - stosowanie odpowiednich kosmetyków/kosmeceutyków do skóry naczyniowej, które pomagają obkurczyć naczynia krwionośne.

  Uwaga!!! - nieprawidłowa pielęgnacja skóry, źle dobrane kosmetyki mogą nasilić jej "naczyniowy charakter".

  Mechanizm usuwania zmian naczyniowych. Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę, a krew "ścina się" i niszczy od wewnątrz ściany naczynia krwionośnego. Po pewnym czasie naczynie jest samoczynnie usuwane z organizmu. Aby zamknąć wszystkie popękane naczynia krwionośne z reguły potrzeba od 1 do 5 zabiegów wykonywanych w ciągu kilku miesięcy. Zależy to od: ilości, średnicy i koloru naczyń oraz głębokości ich położenia.