umów się na wizytę

Korekta wrastających paznokci

 • WRASTAJĄCY PAZNOKIEĆ

  Według definicji to nadmierny wzrost boczny płytki paznokcia, powodujący odczyn zapalny ze strony wału paznokciowego. Dotyczyć może każdego palca, najczęściej jednak palucha.
  Przyczyn wrastania jest bardzo dużo, min: złe obuwie, nieprawidłowe obcinanie paznokcia, nadmierna waga, uprawianie sportu, genetyka. Problem często dotyka osób chorych na cukrzyce, młodych mężczyzn, dzieci.
  Kiedy wrasta paznokieć czujemy ból i dyskomfort. Czasami ból nasila się do tego stopnia, iż mamy problemy z chodzeniem. Wał dookoła paznokcia może być obrzęknięty i zaczerwieniony, co gorzej może pojawić się wysięk i tzw. dzikie mięso. Nie należy lekceważyć takich zmian i udać się do specjalisty. Pamiętajmy, że istnieją alternatywy dla chirurgicznego usuwania paznokcia. Są to klamry korekcyjne.

  W naszym centrum wykorzystujemy najlepszy rodzaj klamer, metalowo-plastikowe wiodącego niemieckiego producenta Suda-"Podofixy"

  PODOFIX

  Najwygodniejsza i najszybsza ulga dla Twoich stóp.

  Technika ta łączy elementy klamer plastikowych i metalowych co stwarza nową metodę usuwania i profilaktyki problemów wrastających paznokci. Skuteczność PODOFIX-ów nie dopuszcza do bolesnych zabiegów chirurgicznych a z jej prostą aplikacją upora się każdy pedikiurzysta.
  Wskazania do aplikacji klamry:
  1. Gruba rogowa płytka paznokciowa
  2. Paznokieć wkręcający się
  3. Granulacja
  4. Przygotowanie do aplikacji klamry metalowej
  5. Zastosowanie u dzieci
  6. Hiperkeratozy, odciski w wale paznokciowym
  7. I i II stadium wrostu

   

  CENA:150 zł