umów się na wizytę

Endermologia

 • 1314087286_ender.jpg

  Metoda Endermologie® - Metoda polega na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z równoczesnym podciśnieniem.

  Działanie:

  • stymulacja unaczynienia,

  • dekompresja różnych struktur naczyniowych (żył, tętnic, naczyń limfatycznych),

  • eliminacja toksyn,

  • pobudzanie wymiany komórkowej,

  • zmniejszenie retencji wody,

  • rozluźnienie struktury tkanki łącznej,

  • zwiększenie lipolizy na różnych poziomach tkanki łącznej,

  • pobudzenie syntezy kolagenu.

  Endermologie® jest wykorzystywana m.in. do zwalczania cellulitu, zmniejszenia poduszeczek tłuszczowych, wspomagania leczenia blizn, przywarć, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych. Najbardziej jednak spektakularne efekty uzyskuje się w zwalczaniu cellulitu. W chwili obecnej niestety bowiem już osiem a nawet dziewięć na dziesięć pań jest dotkniętych tą przykrą dolegliwością. Obniża się również graniczny wiek, jak również dolegliwość ta zaczyna dotykać także osoby szczupłe. Niektóre z pań próbowały poradzić sobie z tym problemem przy pomocy poważnych i długotrwałych ćwiczeń fizycznych. Niestety okazuje się że nie są one w stanie zlikwidować "pomarańczowej skórki". Gdyby się bowiem nawet udało na zasadzie naturalnej bądź inwazyjnej metody doprowadzić do zmniejszenia czy likwidacji poduszek tłuszczowych, skóra nie jest w stanie samoistnie powrócić do swego poprzedniego stanu, odzyskać dawnej elastyczności.

  endermologie_pics.jpg

  Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 14 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Znakomite wyniki, jakie daje Endermologie® można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.
  Najnowszy- używany przez nasze Centrum model o nazwie Cellu M6® Keymodule 2006.dzięki zastosowaniu 55 programów ma szerokie spektrum działania. Sprawdza się przy wskazaniach estetycznych, profilaktyczno - zdrowotnych oraz odnowie biologicznej dla sportowców. Zasadniczą innowacją w tym modelu jest całkowicie zmieniona głowica główna, do której dołącza się jeden z trzech modułów do wykonywania zabiegów, które różnią się między sobą średnicą rolek, strukturą powierzchni i twardością sprężyn. Inną bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie zgodnego lub przeciwnego ruchu obrotu rolek, różnej ich prędkości i zmiennej odległości pomiędzy nimi w zależności od celu terapeutycznego. Zmiany te spowodowały, że skuteczność zabiegów jest jeszcze wyższa.


  Ilość zabiegów:  wskazane jest wykonanie od 14 do 20 zabiegów.

  Częstotliwość:  2 razy w tygodniu , po zauważeniu pierwszych zmian można zmniejszyć do 1 zabiegu na tydzień.

  Zabiegi podtrzymujące:  jeden raz w miesiącu.

 • Efekty terapii: