umów się na wizytę

Endermologia

 • endermo5.jpg

  Metoda Endermologie®

  Metoda polega na oddziaływaniu na skórną i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z równoczesnym podciśnieniem.


  DZIAŁANIE:1314087286_ender_1.jpg

  • stymulacja unaczynienia,

  • dekompresja różnych struktur naczyniowych (żył, tętnic, naczyń limfatycznych),

  • eliminacja toksyn,

  • pobudzanie wymiany komórkowej,

  • zmniejszenie retencji wody,

  • rozluźnienie struktury tkanki łącznej,

  • zwiększenie lipolizy na różnych poziomach tkanki łącznej,

  • pobudzenie syntezy kolagenu.

   

  Endermologie® jest wykorzystywana m.in. do zwalczania cellulitu, zmniejszenia poduszeczek tłuszczowych, wspomagania leczenia blizn, przywarć, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych. Najbardziej jednak spektakularne efekty uzyskuje się w zwalczaniu cellulitu. W chwili obecnej niestety bowiem już osiem a nawet dziewięć na dziesięć pań jest dotkniętych tą przykrą dolegliwością. Obniża się również graniczny wiek, jak również dolegliwość ta zaczyna dotykać także osoby szczupłe. Niektóre z pań próbowały poradzić sobie z tym problemem przy pomocy poważnych i długotrwałych ćwiczeń fizycznych. Niestety okazuje się że nie są one w stanie zlikwidować "pomarańczowej skórki". Gdyby się bowiem nawet udało na zasadzie naturalnej bądź inwazyjnej metody doprowadzić do zmniejszenia czy likwidacji poduszek tłuszczowych, skóra nie jest w stanie samoistnie powrócić do swego poprzedniego stanu, odzyskać dawnej elastyczności.

  1314087212_endermologie_pics.jpg

  Terapeuci specjalizujący się w metodzie liposukcji (odsysania) tłuszczu często stosują metodę Endermologie® przed aby zmiękczyć tkankę co ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania i po w celu poprawy stanu i wyglądu skóry.
  Jako jedyna w USA metoda ta uzyskała potwierdzenie skuteczności działania od FDA a jako w dodatku metoda absolutnie nieinwazyjna, pobudzająca jedynie naturalne procesy w organiźmie, jest niewątpliwie aktualnie uznawana za numer 1 na całym świecie.
  Technika wykonywania zabiegu opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elekronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.

  Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 14 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Znakomite wyniki, jakie daje Endermologie® można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.
  Najnowszy- używany przez nasze Centrum model o nazwie Cellu M6® Keymodule 2006.dzięki zastosowaniu 55 programów ma szerokie spektrum działania. Sprawdza się przy wskazaniach estetycznych, profilaktyczno - zdrowotnych oraz odnowie biologicznej dla sportowców. Zasadniczą innowacją w tym modelu jest całkowicie zmieniona głowica główna, do której dołącza się jeden z trzech modułów do wykonywania zabiegów, które różnią się między sobą średnicą rolek, strukturą powierzchni i twardością sprężyn. Inną bardzo ważną zmianą jest wprowadzenie zgodnego lub przeciwnego ruchu obrotu rolek, różnej ich prędkości i zmiennej odległości pomiędzy nimi w zależności od celu terapeutycznego. Zmiany te spowodowały, że skuteczność zabiegów jest jeszcze wyższa.

  Będąc doskonale dostosowaną do każdego stanu organizmu Endermologie® daje rezultaty, które są wysoce efektywne zarówno z fizjologicznego jak i kosmetycznego punktu widzenia.
   

  Urządzenie sterowane jest mikroprocesorem. Wyposażone w kilkadziesiąt programów w tym specjalne programy do zwalczania cellulitu w różnej fazie rozwoju (bolesny, obrzękowy, w stadium zwłóknienia, stwardnienia), do likwidacji złogów tłuszczowych, do ujędrniania skóry ciała oraz programy do stosowania po operacjach plastycznych i liposukcji.

  Ciekłokrystaliczny ekran panela kontrolnego dostarcza informacji o grubości fałdy skórnej i dokładne dane terapeutyczne: intensywność zabiegu, częstotliwość, cykl, prędkość i kierunek obrotu rolek oraz czas zabiegu.

  ROLA WYWIADU PRZED PIERWSZYM ZABIEGIEM

  1. Informacje o przeciwskazaniach.

  2. Określenie typu morfologicznego.

  3. Określenie celu terapeutycznego.

  4. Określenie stopnia celluitu i jakości skóry.

  5. Ustalenie wpływu przyzwyczajeń żywnościowych, prowadzonego stylu życia na stan skóry.

  6. Pomiary.

  7. Zdjęcia - wizualizacja osiągniętych wyników.

  PRZEBIEG ZABIEGU:
  Podciśnienie w samobieżnej głowicy zabiegowej zasysa fałdę skóry, która jest zwijana przez pierwszą rolką, a rozwijana przez drugą. Fałda ta jest rozmasowywana przy zastosowaniu specjalnej techniki zgodnie z określonym celem terapeutycznym. Masaż rozpoczynamy od pleców, następnie masujemy pośladki, uda, łydki i powracamy do pleców. Wykonujemy szereg manewrów w zależnosci od celu jaki chcemy osiągnąć. W leżeniu na plecach masaż rozpoczynamy od ramion, następnie masujemy brzuch, uda i kończymy na brzuchu.
  Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi. Aby zapewnić odpowiedni komfort klienta masaż wykonywany jest przez specjalnie zaprojektowany kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonania płynnych manewrów. Każdy zabieg trwa 35 minut.

  Dodatkowe zalecenia:

  • ćwiczenia gimnastyczne (2 razy w tygodniu)

  • ograniczenie spożywania tłuszczów i cukrów prostych, wzbogacenie diety o większą ilość błonnika

  • w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie 2,5 l płynu - wody mineralnej niegazowanej, herbatek ziołowych, owocowych, soków warzywnych.

  ILOŚĆ ZABIEGÓW:

  • wskazane jest wykonanie od 14 do 20 zabiegów.

  CZĘSTOTLIWOŚĆ:

  • 2 razy w tygodniu , po zauważeniu pierwszych zmian można zmniejszyć do 1 zabiegu na tydzień

  ZABIEGI PODTRZYMUJĄCE:

  • jeden raz w miesiącu.