umów się na wizytę

DEPILACJA LASEROWA

Cena: 75zł-199zł
 • 1314093200_laser1.jpg

  Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda na walkę z niechcianym owłosieniem. W naszym gabinecie kosmetycznym w Lublinie stosujemy do tego celu laser diodowy Light Sheer ™ amerykańskiej firmy Lumenis ®. Uznawany jest za najnowszej generacji urządzenie zapewniające komfort użytkowania zarówno personelowi, jak i osobom, poddającym się zabiegowi. Działanie lasera diodowego Light Sheer™ opiera się na zniszczeniu mieszka włosowego z wykorzystaniem światła laserowego. Wiązka światła o długości fali 800nm przenika w głąb skóry na głębokość 2 mm, gdzie pochłaniana zostaje przez melaninę i zmieniana w ciepło. Światło lasera działa powierzchniowo, nie wpływając tym samym na funkcje organizmu, a wytwarzana w tym procesie energia jest całkowicie bezpieczna dla człowieka.

 •  1314093123_laser2_1.jpg

  W celu uzyskania zadowalających efektów zaleca się powtórzenie zabiegu, najczęściej ilość wizyt w naszym salonie kosmetycznym w Lublinie waha się pomiędzy 4 a 6. W większości przypadków depilacja przynosi bardzo dobre efekty już po czwartej wizycie. Pierwszy zabieg pozwala na redukcję owłosienie o 30%, a po kilku wizytach odsetek zniszczonych włosów wynosi 80-90%. Pozostałe owłosienie jest bardzo jasne i niewidoczne.


  Anagen - faza wzrostu włosa. Cebulka jest połączona z macierzą, dzięki czemu pozostaje prawidłowo odżywiona przez naczynia przylegające do mieszka. Produkowana jest w tej fazie melanina (przez melanocyty). Depilacja przeprowadzona w tej fazie jest najskuteczniejsza.

 •  

  Katagen - faza przejściowa. Na tym etapie włos uwalnia się z brodawki i wędruje do góry, melanocyty przestają produkować melaninę.


   

 •  


  Telogen - faza spoczynku. W tej fazie włos martwieje i wypada. Pod martwą macierzą rodzi się nowy włos.

 •  

  Również ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem,depilatorem mechanicznym, pęsetą itp., może zaistnieć konieczność przeprowadzenia piątego lub szóstego zabiegu depilacji dla uzyskania lepszych wyników (włosy usuwane tymi metodami odrastają nierównomiernie, mniejsza ich ilość jest w fazie intensywnego wzrostu). Powyższe zalecenie może dotyczyć równiej jaśniejszych włosów lub osób z bardzo ciemną karnacją. Włosów rudych i siwych nie depiluje się tą metodą (brak melaniny we włosie).

  Przeciwwskazania do zabiegu depilacyjnego:
  - ciąża,
  - opalenizna (również solarium- 5 tyg. oraz samoopalacze- 2 tyg.),
  - krem z retinolem (przestać używać na 3tyg. przed zabiegiem),
  - leki światłouczulające, retinoidy,
  - zioła (dziurawiec, nagietek- przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem),
  - depilacja woskiem i pęsetą ( przestać używać na 1 miesiąc przed zabiegiem),
  - skłonność do przebarwień,
  - bielactwo, łuszczyca,
  - peeling ( przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem),

  Opis postępowania przed zabiegiem:
  - przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, umyta i niczym nieposmarowana,
  - po opalaniu zabieg można przeprowadzić dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny,
  - nie wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem,
  - nie stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem,
  - nie wolno stosować: leków uczulających na słońce np.: antybiotyki- zabieg najwcześniej po tygodniu od zakończenia leczenia, dziurawca, nagietka (uwagi j/w), kosmetyków i leków złuszczających - min 1 tydzień przed zabiegiem, kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 miesiąc przed zabiegiem, herbatki wyszczuplającej (np. Figura 2).

  Zasady postępowania po zabiegu depilacji laserowej:
  - nie należy opalać się. Należy bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez 2  tygodnie po zabiegu.
  - nie wolno stosować: leków uczulających na słońce, dziurawca, nagietka, kosmetyków i leków złuszczających- min do 2 tygodnie po zabiegu,
  - przez kilka dni po zabiegu: nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu, dezodorantów, itp., nie podrażniać skóry w okolicy zabiegu, 2-3 razy dziennie stosować krem Alantan Plus lub Bepanten,
  - nie wyrywać włosów minimum 6 tygodni (twarz minimum 4 tygodnie).

  Każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Może wystąpić zaczerwienie lub niewielkie podrażnienie około mieszkowe, bardzo rzadko mogą wystąpić miejscowe przebarwienia lub odbarwienia, które ustępują po kilku dniach. Przy wyjątkowej nadwrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni. Dlaczego Laser Light Sheer™ ? Wybór najlepszego urządzenia zajął nam wiele czasu. Na rynku jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji (opartych na różnej technologii), a ich skuteczność znacząco się różni.Chcieliśmy zaoferować Państwu usługę na najwyższym poziomie.Naszymi priorytetami przy wyborze lasera były najwyższa skuteczność, bezpieczeństwo, komfort dla klienta i stosunkowo mała liczba zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu.

  LightSheer™ usuwa niechciane włosy na stałe, bezboleśnie, bezinwazyjnie, nie uszkadza skóry , posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydawany przez U.S.FDA (Food & Drug Administration) respektowany na całym świecie, jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku.
  W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera Light Sheer™ została zaopatrzona w niepowtarzalny,odmienny system chłodzenia końcówką szafirową Chill Tip™, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie około 4 °C.

 • EFEKTY TERAPII LIGHT SHEER

  1314092680_laser6.jpg