umów się na wizytę

Fotoodmładzanie Laserowe - "IPL Quantum"

 • 1313747725_odml.jpg

  To delikatniejsza od dermabrazji laserowej i głębokich chemicznych peelingów, metoda regenerowania naszej skóry za pomocą światła. Zabieg ten jest kuracją uniwersalną gdyż za jednym zamachem usuwa drobne zmarszczki, przebarwienia posłoneczne, piegi, rozszerzone naczynka, rumień twarzy, rozszerzone pory oraz inne efekty fotouszkodzeń skóry.

  Zaletą zabiegu jest to, że jest mniej inwazyjny od proponowanych dotychczasowych metod, a przede wszystkim ekspresowy, już na drugi dzień można wrócić do normalnej codziennej aktywności.

  Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła. Urządzenie IPL czyli Intensywne Pulsujące Światło emituje w tym samym momencie różnej długości fale we wszystkich kierunkach. Dzięki temu można likwidować wiele efektów fotostarzenia równocześnie. Sam zabieg poprzedzony konsultacją lekarską wygląda dość niewinnie. Najpierw na skórę nakłada się zimny żel o właściwościach wychładzających i zmniejszających obrzęk twarzy. Następnie specjalną głowicą zaopatrzoną w filtr aplikuje się skórze serię świetlnych strzałów.
  W tym samym czasie jedna długość fali walczy np. z naczynkami, druga likwiduje przebarwienia a trzecia pobudza produkcję kolagenu. Zabieg trwa od 10 do 20 min. Zwykle zaraz po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta a po kilku dniach zaczyna się lekko złuszczać. Pierwsze efekty są widoczne po dwóch, trzech seriach naświetleń. Aby wyglądać naprawdę pięknie należy wykonać około pięciu zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych.

  Fotoodmładzanie to bezpieczna i bezkrwawa metoda odnowy skóry. Nie zdziera się tu całej warstwy naskórka jak podczas dermabrazji laserowej czy peelingu. Możemy myć twarz wodą i używać własnych kosmetyków.

  Zabieg ten polecamy szczególnie osobom z pierwszymi oznakami fotostarzenia skóry (zrogowaciałej ze zmianami posłonecznymi) z płytkimi zmarszczkami i przebarwieniami. W efekcie skóra się napręży, będzie gładsza i delikatniejsza.

  Jak pielęgnować skórę w trkacie i po zabiegu? Efektem ubocznym fotoodmładzania jest wysuszenie skóry. Dlatego też w przerwach miedzy kolejnym seriami naświetleń należy poddać się zabiegom głęboko nawilżającym (np. Hydroptimale), odżywczym i dotleniającym skórę (np. Oxyliance). Efekt zabiegu nie będzie niestety trwał wiecznie, dlatego też aby go podtrzymać i cały czas cieszyć się pięknym, młodym wyglądem należy po zakończeniu kuracji poddać skórę odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym.

  Jak większość z nas w pewnym wieku, zaczynamy dostrzegać widoczne oznaki starzenia skóry. Słońce i czas, odciskają piętno na naszej cerze. Spoglądając w lustro dostrzegamy nowe piegi, zmarszczki, rozbite naczynka, pokrytą plamami skórę, czerwoność twarzy i szyi, rozszerzone pory. Fotoodmładzanie jest jedynym zabiegiem, który może usunąć naczyniową czerwoność, wygląd trądzikowy, zabarwione na brązowo miejsca, oraz uszkodzenia słoneczne. Z wykorzystaniem techniki Intense Pulsed Light (IPL), radykalne poprawy teraz mogą być osiągnięte bez operacji. Młodzieńczy wygląd jeszcze nigdy nie był tak blisko i łatwo dostępny.

  Jak to działa i jakie są korzyści? Intensywne światło IPL bez powodowania uszkodzeń skóry, przenika przez nią i jest absorbowane przez rozszerzone naczynia albo przebarwienia. IPL pobudza komórki i ciało zaczyna swój naturalny proces leczenia. Zabiegi skracają i przebudowują włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna, zmniejszają się rozszerzone pory i wygładzają zmarszczki. Zabiegi nie są długie i męczące, można po nich powrócić do normalnego trybu życia. Rezultaty są długotrwałe. Należy tylko pamiętać żeby chronić skórę przed ekspozycją na słońce stosować często kremy z wysoką ochroną UV.

  Czy jest bezpieczne? Stosowanie się do zaleceń i procedur postępowania minimalizuje ryzyko do minimum. Natomiast urządzenie firmy "Lumenis Quantum" jest najbezpieczniejszym i najnowocześniejszym z obecnie stosowanych w gabinetach na świecie. System jest przetestowany przez U.S. FDA oraz ma wszelkie certyfikaty Unii Europejskiej.

  Kiedy można wykonywać zabieg? Zabiegi fotoodmładzania można bez problemu wykonywać przez cały rok. Jedynie w okresie wiosenno-letnim, gdy skóra jest szczególnie narażona na promieniowanie UV spotykamy się z ograniczeniami. Należy wówczas pamiętać, że zarówno przed zabiegiem jak i po przez okres ok. trzech tygodni trzeba stosować kremy z wysokimi filtrami UV (a przy skórze szczególnie wrażliwej - blokery UV) oraz bezwzględnie zrezygnować z solarium. Otóż skóra opalona jest skórą podrażnioną i nie nadaje się do przeprowadzenia na niej tego typu zabiegów. Zabiegi fotoodmładzania wprawdzie są nieinwazyjne, ale również podrażniają skórę. W konsekwencji dojść może do niepożądanych efektów, które w pewien sposób mogą powodować krótkotrwały dyskomfort. Jednakże przestrzeganie w/w zasad (szczególnej ochrony przed promieniami UV) zagwarantuje Państwu pełną satysfakcję z wykonanych zabiegów.
   

  Zasady postępowania po fotoodmładzaniu:

  - zabiegi należy powtarzać co 3-4 tygodnie.Wydłużenie przerwy między zabiegami może spowodować słabszy efekt zabiegu,

  - nie opalać się.Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem minimum przez jeden miesiąc po zabiegu,

  - nie wolno stosować: leków uczulających na słońce - dziurawca i nagietka kosmetyków i leków złuszczających (1 miesiąc po zabiegu).

  Przez kilka dni po zabiegu:

  - nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu,

  - nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem,

  - nie drażnić skóry w okolicy zabiegu,

  - 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bephanten (celem intensywnego natłuszczania skóry) każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzany zabieg.

  Może wystąpić rumień lub obrzęk okolic poddawanych naświetlaniu. zarówno zaczerwienienie jak i opuchlizna ustępują po kilku godzinach. po zabiegu usuwania naczynek lub przebarwień, mogą wystąpić niewielkie strupki które utrzymują się do ok. 7 dni po zabiegu.

 • EFEKTY TERAPII FOTODMŁADZANIA LASEROWEGO